350 m² neutrálnosti, nadčasovosti a vkusu. Navštivte s námi moderní minimalistický dům

Date:

Už před vstupem do tohoto domu je jasné, kdo zde panuje. Jedním slovem – minimalismus. Čisté tvary a linie, neutrální barvy a co nejjednodušší provedení. Vše „nepotřebné“ musí být skryto. Výjimku mají jedině knihy a obrazy.

Na pozemku o rozloze 1 500 čtverečních metrů stojí dům o velkorysé velikosti 350 čtverečních metrů včetně garáže. V ultramoderním příbytku je sedm místností, pokud si odmyslíme technické zázemí. Stavba má osm let, ale domovem v tom pravém slova smyslu je zatím jen šest. Z toho vyplývá, že stavbě domu a úpravě zahrady majitelé věnovali zhruba dva roky. A ještě jeden, snad nejdůležitější údaj – číslo 5. Přesně tolik lidí v tomto minimalistickém ráji žije. A to táta Miki, maminka Ivka a jejich tři usmáté ratolesti Heny, Zoe a Vivi.

Jelikož majitel je typ člověka, který přesně ví, co chce, i dům si navrhl sám. Přidržel se svých představ a vizí, ale ovšem vybudoval ho ve spolupráci s architekty. Stavba je koncepčně smyšlená tak, aby centrálním bodem celého domu byla terasa krytá ze tří stran. „Chtěli jsme dosáhnout soukromí a klidu, ale přitom si naplno užívat života venku,“ vysvětluje Miki.

minimalismus

Dalším z cílů při navrhování bylo situovat vše v přízemí. „Nejbližší u terasy je pochopitelně kuchyň. Napravo od ní je obývací pokoj a takzvaná denní část. Druhá strana od terasy patří ložnicím,“ popisuje dispozici investor, který se okamžitě po konzultaci s architekty pustil do stavby prostřednictvím vlastní firmy, která se věnuje pohledovému betonu. „Na všechno jsem dohlížel,“ pobaveně dodal.

Beton musí být

Interior of a modern, bright and airy living room.

Hned od začátku měl Miki cíl. Nadčasovost je zakomponována také v tom, že barvy, které podléhají trendům, se v jeho domě nenacházejí. S Ivkou chtěli a vytrvale šli cestou klasiky, nadčasovosti materiálů a barev. „Žádná červená kuchyňská linka či oranžová pohovka by u nás neobstály,“ směje se majitel. Naopak funkčnost a design to pod jejich střechou absentovat nemůže. „Myslím, že toto spojení je v architektuře nejtěžší věc.“

minimalismus

Bílá a šedá pro jejich jednoduchost, čisté linie a celkový pocit. Asi podle takového vzorce probíhal výběr barev. „Evokuje to v nás pocit čistoty a neutrálnosti, nadčasovosti a vkusu. Samozřejmě, pohledový beton nemůže u nás doma chybět,“ říká majitel a vzápětí prozrazuje, že jej postupně plánují kombinovat s více kousky dřeva.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Plazmový řezací stroj – řezání plazmou pro efektivní dělení materiálů

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod....

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na...

Jak vybrat kancelářskou židli do vaší domácí kanceláře?

Nedílnou součástí každé domácí kanceláře či pracovny je kvalitní...

Jak si vybrat správný talisman

Jako talisman bývá označovaný předmět, který má jeho majiteli...