Trendy v bydlení: Vánek designérského umění přímo z Milána

Date:

Festival vrcholového designérského umění a inovativních řešení pro rok 2018 máme úspěšně za sebou. Zde je několik zajímavostí, které s sebou přinesl.

Ať dýchá barvami

Energie, pozitivní emoce a kreativita. Přesně takové poselství nesou pestré barvy od pronikavé modré přes šťavnatou oranžovou, dívčí růžovou, ale také jasně žlutou, rafinovanou fialovou či uklidňující zelenou… A že s nimi designéři nešetřili. Barevné kuchyně, pohovky i křesla, výrazné doplňky s oblibou kombinované s dominantními, již na první pohled luxusními celoplošnými tapetami na stěnách.

Čistota linií a hravá spojení

Koupelna už dávno není jen místem hygieny. Naopak často v ní denně trávíme více než hodinu, a to hlavně večer, kdy během teplé koupele relaxujeme. Je proto důležité, aby byla nejen praktická a pohodlná, ale také příjemná na pohled. Hladké minimalistické povrchy a tvary jsou vyváženy výraznou sanitou, která se stala jakýmsi designovým šperkem toalet a koupelen. Jednobarevné obklady, ale také police či obrazy jsou nezbytností, pokud chcete kráčet s dobou.

Vítej, mramor a technický kámen

Zřejmě jde o novodobou nebo spíše staronovou vášeň designérů snad všech světových značek. Zalíbení v nich našli návrháři kuchyní, nábytku, svítidel i doplňků. Od židlí, jídelních stolů přes konferenční až po noční stolky. Jednoduše mramor nebo jeho finančně dostupnější verzi, tedy technický kámen najdete opravdu všude. A to je dobře! Oba jsou přece nádherné a bez ohledu na to, zda upřednostníte jejich kombinaci se dřevem, kovem nebo lakovaným povrchem, styl místnosti povznesou o několik levelů výše.

trendy v interiéru
Foto Salone del Mobile. Milano
Tradiční dřevo v moderním kontextu

Dřevo by klidně mohlo být synonymem útulnosti, speciálně v kuchyni. Asi proto se v ní opět často objevuje ve své přirozené kráse bez jakýchkoli vylepšení. Praskliny a přiznání kresby mu přidává na hodnotě. Z minulých let pokračuje spojení světlého dřeva s černou a šedou barvou i lakovanými skříňkami. Štafetu se snaží probrat výrazné marocké a jiné ručně malované obklady. Současnost tradičním materiálům má dodat sklo, které je často použito jako boční noha poloostrůvku, nebo spodní díl – sokl.

Stylish interior of living room with design neutral modular sofa, mock up poster frames, furniture and elegant personal accessories in modern home decor. Template.

Postel – středobod pozornosti

Velké až honosně působící čalouněné plochy díky tomuto trendu nebudou v ložnici raritou. Vysoká čela postelí táhnoucí se až za noční stolky jsou v současnosti zásahem do černého. Pokud vás za srdce chytne postel s výrazným čelem – ať už jeho barvou nebo šitím a řasením, rozhodně k ní zvolte neutrální, spíše nenápadný nábytek. Totéž platí iv obýváku. Pohovky, křesla a modulární sedačky dnes nabývají velkých rozměrů a stávají se tak tím nejdominantnějším prvkem obývacích prostor. Stráž nad nimi drží už jen velké lustry z barevného skla. Na ty nedejte u vás doma dopustit.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Zhotovení nového i opravu staršího bazénu nechte na zkušené společnosti

Nastěhovali jste se do nového rodinného domu, a protože...

14 inspirací pro úpravu zahrady – od oázy klidu po praktické využití

Pro mnoho lidí je to nejen místo k relaxaci,...

Plazmový řezací stroj – řezání plazmou pro efektivní dělení materiálů

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod....

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na...