Trendy v bydlení: Vánek designérského umění přímo z Milána

Date:

Festival vrcholového designérského umění a inovativních řešení pro rok 2018 máme úspěšně za sebou. Zde je několik zajímavostí, které s sebou přinesl.

Ať dýchá barvami

Energie, pozitivní emoce a kreativita. Přesně takové poselství nesou pestré barvy od pronikavé modré přes šťavnatou oranžovou, dívčí růžovou, ale také jasně žlutou, rafinovanou fialovou či uklidňující zelenou… A že s nimi designéři nešetřili. Barevné kuchyně, pohovky i křesla, výrazné doplňky s oblibou kombinované s dominantními, již na první pohled luxusními celoplošnými tapetami na stěnách.

Čistota linií a hravá spojení

Koupelna už dávno není jen místem hygieny. Naopak často v ní denně trávíme více než hodinu, a to hlavně večer, kdy během teplé koupele relaxujeme. Je proto důležité, aby byla nejen praktická a pohodlná, ale také příjemná na pohled. Hladké minimalistické povrchy a tvary jsou vyváženy výraznou sanitou, která se stala jakýmsi designovým šperkem toalet a koupelen. Jednobarevné obklady, ale také police či obrazy jsou nezbytností, pokud chcete kráčet s dobou.

Vítej, mramor a technický kámen

Zřejmě jde o novodobou nebo spíše staronovou vášeň designérů snad všech světových značek. Zalíbení v nich našli návrháři kuchyní, nábytku, svítidel i doplňků. Od židlí, jídelních stolů přes konferenční až po noční stolky. Jednoduše mramor nebo jeho finančně dostupnější verzi, tedy technický kámen najdete opravdu všude. A to je dobře! Oba jsou přece nádherné a bez ohledu na to, zda upřednostníte jejich kombinaci se dřevem, kovem nebo lakovaným povrchem, styl místnosti povznesou o několik levelů výše.

trendy v interiéru
Foto Salone del Mobile. Milano
Tradiční dřevo v moderním kontextu

Dřevo by klidně mohlo být synonymem útulnosti, speciálně v kuchyni. Asi proto se v ní opět často objevuje ve své přirozené kráse bez jakýchkoli vylepšení. Praskliny a přiznání kresby mu přidává na hodnotě. Z minulých let pokračuje spojení světlého dřeva s černou a šedou barvou i lakovanými skříňkami. Štafetu se snaží probrat výrazné marocké a jiné ručně malované obklady. Současnost tradičním materiálům má dodat sklo, které je často použito jako boční noha poloostrůvku, nebo spodní díl – sokl.

Stylish interior of living room with design neutral modular sofa, mock up poster frames, furniture and elegant personal accessories in modern home decor. Template.

Postel – středobod pozornosti

Velké až honosně působící čalouněné plochy díky tomuto trendu nebudou v ložnici raritou. Vysoká čela postelí táhnoucí se až za noční stolky jsou v současnosti zásahem do černého. Pokud vás za srdce chytne postel s výrazným čelem – ať už jeho barvou nebo šitím a řasením, rozhodně k ní zvolte neutrální, spíše nenápadný nábytek. Totéž platí iv obýváku. Pohovky, křesla a modulární sedačky dnes nabývají velkých rozměrů a stávají se tak tím nejdominantnějším prvkem obývacích prostor. Stráž nad nimi drží už jen velké lustry z barevného skla. Na ty nedejte u vás doma dopustit.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Plazmový řezací stroj – řezání plazmou pro efektivní dělení materiálů

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod....

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na...

Jak vybrat kancelářskou židli do vaší domácí kanceláře?

Nedílnou součástí každé domácí kanceláře či pracovny je kvalitní...

Jak si vybrat správný talisman

Jako talisman bývá označovaný předmět, který má jeho majiteli...