Pracovní koutek v obýváku

Date:

I práce z domova vyžaduje vhodný prostor pro práci. Co však v případě, když se v bytě volný prostor na pracovnu nenachází a je třeba ji „natlačit“ do obývacího pokoje? Možností je hned několik.

Od začátku roku pracuji z domova (zatím jen v provizorních podmínkách na stole v kuchyni) a urgentně potřebuji svůj prostor. Nic velkého – jen psací stůl, protože pracuji na notebooku, a pár polic na odkládání dokumentů. Nikde v bytě však k tomu není prostor. Nakonec to „vyhrál“ obývací pokoj, protože v létě, kdy budou mít děti ve škole prázdniny, se ho chystáme kompletně předělat. Máte nějaký tip, jak a kam vtěsnat moji pracovnu? Obývací pokoj má rozměr 8,5 × 4 m se vstupem na balkon. Ľubka D., Ružomberok

Pokud doma pracujete 7 – 8 hodin denně, potřebujete pro svou činnost skutečně prvotřídní podmínky, co se prostoru, prostředí i ergonomie týče. Jinak by o sobě dala krční páteř okamžitě vědět. Jelikož vás doma čeká rekonstrukce, v podstatě máte ideální možnost vytvořit si pracovní koutek snů.

Pracovní koutek

Možností máte hned několik. Všechny z nich si nakreslete na papír a vyberte vítěze.

Jednou z nich je nechat si stůl vyrobit na míru tak, aby byl součástí nového nábytku. Ať už viditelnou nebo skrytou. Pokud vám nebude pohled na něj překážet při večerním relaxu, nechte si zhotovit policovou sestavu na knihy, která bude stát po stranách stolu a dělat mu jakousi kulisu od podlahy po strop. Ideální bude, pokud na to vyčleníte zeď po pravé nebo levé straně od sedací soupravy. Takový koutek dodá obýváku atmosféru a díky bohaté knihovně vytvoří zátiší, ve kterém pracovní stolek zanikne.

Comfortable workplace with potted plants

Druhou možností je skrýt pracovní stůl do skříně nebo za posuvné dveře. Stačí, když výrobu obývací stěny zadáte truhláři, ten ji zmistruje přesně podle vašich prostorových možností a jednotlivé části spolu budou vytvářet harmonický celek. Otevřené police na dekorace, televizní stěna a na první pohled skříň, ve které se bude nacházet „zeštíhlený“ psací stůl. Jeho výšku zachovejte standardní, ale pokud pracujete jen na notebooku, i hloubka kolem 40 cm bude dostačující. Takové stoly můžete připevnit na zeď, čímž odlehčíte prostor. Rovněž se může jednat o různé vyklápěcí skříňky a police, které po skončení povinností zavřete a nebudou vám ukrajovat z prostoru. Šikovně lze podle potřeby rozšířit i prostor pod parapetní deskou.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Zhotovení nového i opravu staršího bazénu nechte na zkušené společnosti

Nastěhovali jste se do nového rodinného domu, a protože...

14 inspirací pro úpravu zahrady – od oázy klidu po praktické využití

Pro mnoho lidí je to nejen místo k relaxaci,...

Plazmový řezací stroj – řezání plazmou pro efektivní dělení materiálů

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod....

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na...