Jak zrekonstruovat koupelnu ve stoletém domě a zachovat venkovský styl?

Date:

Už dlouhá léta využíváme třípokojový venkovský domek po manželových prarodičích jako chalupu. Jedná se o více než stoletou kamennou stavbu. Oba s manželem jsme už od letošního roku v důchodu a uvažujeme, že bychom v domečku mohli sezónně trávit i celé měsíce. Jediné místnosti, které za poslední roky neprošly rekonstrukcí, jsou koupelna a toaleta. Popravdě, nemáme žádný nápad. Jediné, čemu bychom se chtěli vyhnout, je, aby po rekonstrukci vypadaly jako každá druhá paneláková koupelna. Na chalupě dominuje dřevo a zařízená je ve venkovském duchu. Oba s manželem máme rádi zelenou. Jarmila K., Detva

Ideální by bylo, kdybyste design, který převládá v rámci celého interiéru, dokázali zachovat a pokračovali v něm i v hygienických prostorách. Docela rozumím tomu, že se chcete vyhnout standardnímu vzhledu koupelny, a pokud byste na to neupozornili vy, já sama bych na to poukázala. Zcela jistě by se tím totiž ztratila venkovská atmosféra, ale s tou se mně osobně spojuje romantika.

koupelna ve venkovském stylu

Bathroom hand washing concept with sink, towel and soap dispenser

Takže pastelové a zemité barvy, příjemné měkké materiály, obliny na sanitě a samozřejmě dřevo. Duši a jedinečnost koupelně rozhodně dodá dobová vana na stylových nožičkách a masivní dřevěná podlaha ošetřená speciálním nátěrem proti navlhnutí.

Vzpomínali jste, že oba s manželem preferujete zelenou barvu. Pokud ve stejném odstínu zkombinujete keramický obklad a například dřevěný obklad stěn, bude koupelna působit originálně a kouzelně.

Nebojte se ani obrazů v koupelně. Motiv lučních květin, herbář lístků nebo vintage či provensálská tématika jí dodají útulnou atmosféru.

A ještě něco… Prohlédněte půdu, jestli náhodou nenajdete nějaké staré, zapomenuté a prachem zapadlé kousky. Takový věšák, porcelánová mycí souprava, zrcadlo, židle nebo skříňka by byly kouskem, který v interiéru nic nenahradí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Zhotovení nového i opravu staršího bazénu nechte na zkušené společnosti

Nastěhovali jste se do nového rodinného domu, a protože...

14 inspirací pro úpravu zahrady – od oázy klidu po praktické využití

Pro mnoho lidí je to nejen místo k relaxaci,...

Plazmový řezací stroj – řezání plazmou pro efektivní dělení materiálů

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod....

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na...