Jak zrekonstruovat koupelnu ve stoletém domě a zachovat venkovský styl?

Date:

Už dlouhá léta využíváme třípokojový venkovský domek po manželových prarodičích jako chalupu. Jedná se o více než stoletou kamennou stavbu. Oba s manželem jsme už od letošního roku v důchodu a uvažujeme, že bychom v domečku mohli sezónně trávit i celé měsíce. Jediné místnosti, které za poslední roky neprošly rekonstrukcí, jsou koupelna a toaleta. Popravdě, nemáme žádný nápad. Jediné, čemu bychom se chtěli vyhnout, je, aby po rekonstrukci vypadaly jako každá druhá paneláková koupelna. Na chalupě dominuje dřevo a zařízená je ve venkovském duchu. Oba s manželem máme rádi zelenou. Jarmila K., Detva

Ideální by bylo, kdybyste design, který převládá v rámci celého interiéru, dokázali zachovat a pokračovali v něm i v hygienických prostorách. Docela rozumím tomu, že se chcete vyhnout standardnímu vzhledu koupelny, a pokud byste na to neupozornili vy, já sama bych na to poukázala. Zcela jistě by se tím totiž ztratila venkovská atmosféra, ale s tou se mně osobně spojuje romantika.

koupelna ve venkovském stylu

Bathroom hand washing concept with sink, towel and soap dispenser

Takže pastelové a zemité barvy, příjemné měkké materiály, obliny na sanitě a samozřejmě dřevo. Duši a jedinečnost koupelně rozhodně dodá dobová vana na stylových nožičkách a masivní dřevěná podlaha ošetřená speciálním nátěrem proti navlhnutí.

Vzpomínali jste, že oba s manželem preferujete zelenou barvu. Pokud ve stejném odstínu zkombinujete keramický obklad a například dřevěný obklad stěn, bude koupelna působit originálně a kouzelně.

Nebojte se ani obrazů v koupelně. Motiv lučních květin, herbář lístků nebo vintage či provensálská tématika jí dodají útulnou atmosféru.

A ještě něco… Prohlédněte půdu, jestli náhodou nenajdete nějaké staré, zapomenuté a prachem zapadlé kousky. Takový věšák, porcelánová mycí souprava, zrcadlo, židle nebo skříňka by byly kouskem, který v interiéru nic nenahradí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Plazmový řezací stroj – řezání plazmou pro efektivní dělení materiálů

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod....

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na...

Jak vybrat kancelářskou židli do vaší domácí kanceláře?

Nedílnou součástí každé domácí kanceláře či pracovny je kvalitní...

Jak si vybrat správný talisman

Jako talisman bývá označovaný předmět, který má jeho majiteli...