Prodáváte nemovitost? Takto budete mít úspěch

Date:

Hladký a rychlý průběh obchodu není věcí náhody, ale dobře promyšlených a pečlivě naplánovaných kroků. Zde je návod, jak prodej provést bez komplikací as požadovaným výsledkem.

Ti, kdo plánují koupi nemovitosti, si dlouhodobě dělají průzkum toho, co trh nabízí. Mnohé odrazuje, pokud se některé nemovitosti objevují v nabídce dlouhé měsíce, nebo rok a více. To totiž evokuje „háček“, a tak s inzerátem či obhlídkou ani neztrácejí čas. Díky těmto tipům se vám to při prodeji nemovitosti nestane.

1 Vyrovnání dluhů

Máte dluhy nebo nedoplatky za  nájem bytu či fond oprav? Co nejdříve je vyrovnejte. V případě pozemku a rodinného domu si na katastru ověřte, zda na nich nejsou tíhy nebo věcná břemena. Divili byste se, ale skutečně o nich nemusíte ani tušit. Zvláště při prodeji zděděných nemovitostí, je-li vlastníků více, si prověřte, zda jste s prodejem všichni ztotožněni.

2 Vybírejte spolehlivě

Do tří dnů od uveřejnění vašeho inzerátu na internet očekávejte telefonáty od několika realitních makléřů, kteří vám nabídnou své služby. Nebojte se, vás to nic nebude stát. Oni si k ceně přihodí tisícovku či dvě, které zaplatí kupující, na oplátku zajistí právní servis a odbřemení vás i od vyzvánění telefonu. Ale!

Výjimkou není ani skutečnost, že zprostředkování prodeje nemovitostí představuje pro někoho jen způsob přivydělání si. Neriskujte proto, že vaše realitní makléřka je vlastně zdravotní sestra, která 8 hodin pracuje v nemocnici a nezvedá telefon. Naopak, pokud jde o osobu, kterou práce makléře živí, a je to skutečný profesionál, který své práci rozumí, rozhodně bude pro vás přínosem.

Blue stylish elegant retro living room with sofa

prodej nemovitosti

3 Poukažte na přednosti

Nespoléhejte se na to, že navzdory nedostatkům, zaklizenosti nábytkem, těžkým závěsům na oknech či pokrčeném koberci v obýváku bude každý kupující vidět potenciál nemovitosti. Architekt ano, designér ano, ale v případě učitelky nebo ekonoma si nemůžete být jisti. Proto na pěkné prvky poukažte sami. Ať už je to dřevěná podlaha, pěkný výhled nebo prostorný balkon.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Zhotovení nového i opravu staršího bazénu nechte na zkušené společnosti

Nastěhovali jste se do nového rodinného domu, a protože...

14 inspirací pro úpravu zahrady – od oázy klidu po praktické využití

Pro mnoho lidí je to nejen místo k relaxaci,...

Plazmový řezací stroj – řezání plazmou pro efektivní dělení materiálů

Řezání plazmou je velmi oblíbené, nabízí totiž řadu výhod....

Kvalitní betonové stěrky Microbond

Dekorativní a dekorační pohledová stěrka Microbond je stěrka na...